sporticos
Strona fanów PSG

_ _
{ VfB do drugiej ligi? Porażka z Mainz. }
| CordobaSobotni mecz z Mainz miał uchronić VfB przed spadkiem do 2. Bundesligi. Kibice na wypełnionym po brzegi stadionie zażarcie dopingowali VfB w walce o jakże cenne zwycięstwo. Udało się? Nie.

Pomimo świetnego początku i szybko zdobytego prowadzenia nasza gra wyglądała tak słabo jak zawsze, co doprowadziło do kolejnej porażki. Już tylko cud może zatrzymać nas w elicie.

Kiedy Gentner zdobył gola na 1-0 w 6. minucie, wydawało się, że wreszcie wszystko zaczyna iść po myśli fanów VfB. Jednak szybko Mainz przejęło kontrolę nad przebiegiem spotkania, której nie oddało już do końca spotkania.

Jeszcze przed przerwą, w 37. minucie po beznadziejnym kryciu w wykonaniu obrońców VfB bramkę zdobył Malli. W drugiej części gry goście nie dali nam zbyt wiele nadziei, strzelając dwa gole i ustanawiając wynik 3-1.

Za świetną grę na bramce należy pochwalić Mitcha Langeraka - gdyby nie jego fenomenalne interwencje, VfB przegrałoby to spotkanie jeszcze wyższą różnicą bramek. Jednak cała reszta formacji defensywnej spisała się jak zwykle bardzo słabo.

Po zakończonym spotkaniu kibice wylali swoją frustrację na zawodników - grupka fanów zaatakowała Kevina Großkreutza, który musiał zostać opatrzony na miejscu.

Inne drużyny walczące o utrzymanie spisały się na nasze nieszczęście bardzo dobrze, co postawiło nas w bardzo trudnej pozycji przed ostatnim spotkaniem.

VfB zajmuje przedostatnie miejsce z 33 punktami na koncie. Mamy dwa punkty straty do miejsca barażowego. Na nic więcej, za sprawą fatalnego bilansu bramkowego, nie mamy co liczyć. Plan na utrzymanie?

Konieczna jest wygrana na wyjeździe z VfL Wolfsburg, a na dodatek Eintracht Frankfurt musi pokonać Werder. Tylko to może uchronić nas przed spadkiem na zaplecze Bundesligi.

Uda się? My już chyba straciliśmy nadzieję...

VfB Stuttgart 1-3 FSV Mainz 05
1-0 C. Gentner 6'
1-1 Y. Malli 37'
1-2 J. Cordoba 53'
1-3 K. Onisiwo 77'

VfB Stuttgart: Langerak - Großkreutz, Baumgartl, Šunjić, Heise - Gentner (59' Werner), Schwaab (72' Tashchy) - Rupp, Maxim, Kostić - Didavi.