Weder 6, VfB 2 - Kompromitacja w Bremie
Dodane przez Administrator dnia Maj 03 2016 17:58:36
VestergaardTragiczny występ naszych zawodników w poniedziałkowy wieczór przybliżył widmo spadku najbliżej jak się dało. Nasza drużyna po ogromnej kompromitacji zsunęła się na przedostatnie miejsce w tabeli. Na dwie kolejki przed końcem.

Miało być arcyważne zwycięstwo, miałoby oddalenie się od strefy spadkowej. No i się udało. Tylko że Werderowi, a nie nam.

Rozszerzona zawartość newsa

Przed meczem Kramny zaszokował - na prawej obronie wystąpił zupełny debiutant, zawodnik VfB II - Matthias Zimmermann. Para stoperów po raz kolejny została zmieniona, co jak zwykle nie zakończyło się najlepiej.

Tak jak zazwyczaj nasza ofensywa spisywała się całkiem nieźle, czego nie można powiedzieć o grze obronnej. Kompletny brak porozumienia w defensywie, skutkujący kolejną w tym sezonie bramką samobójczą.

Piłkarze VfB wyszli na boisko z bardzo dużym zaangażowaniem, które zostało podcięte już w 10 minucie bramką dla Werderu. Nadzieja została przywrócona przez Daniela Didaviego wyrównaniem w 26 minucie. Jednak późniejszy gol samobójczy, potem gol na 3-1 i kontuzja Didaviego sprawiła, że nie mieliśmy już czego szukać. Po przerwie była już tylko egzekucja.

Nie ma sensu szukać winnych, gdyż byłoby ich za dużo. Kogo można pochwalić? Alexa Maxima, za dwie asysty. I to chyba na tyle.

Werder pokazał nam nasze miejsce w szeregu - miejsce, które na ten moment oznacza spadek do drugiej ligi, do której VfB nieuchronnie zmierza. Czy Kramnemu uda się poukładać grę obronną? Czy uda się powstrzymać stuttgarcki okręt przed zatonięciem? Oby, ale szanse są niewielkie.

Werder Brema 6-2 VfB Stuttgart
1-0 Fin Bartels 10'
1-1 Daniel Didavi 26'
2-1 Federico Barba 33' (samobój)
3-1 Levin Öztunali 42'
3-2 Federico Barba 53'
4-2 Claudio Pizarro 64'
5-2 Fin Bartels 80'
6-2 Anthony Ujah 86'

VfB Stuttgart: P. Tytoń - M. Zimmermann, G. Niedermeier, F. Barba (M. Ristl), E. Insua - D. Schwaab - A. Maxim, L. Rupp (A. Kravets), D. Didavi (T. Werner), F. Kostić - M. Harnik.