VfB spada do 2. Bundesligi
Dodane przez Administrator dnia Maj 15 2016 16:52:47
SpadekCud się nie zdarzył, VfB nie zdołało pokonać Wolfsburga, i po 41 latach wraca na zaplecze Bundesligi.

Trzeba jak najszybciej wyciągnąć wniosku z tego nieudanego sezonu i powalczyć o mistrzostwo 2. Ligi.
Rozszerzona zawartość newsa

VfL Wolfsburg od początku spotkania nie dał nam nadziei. Gospodarze szybko objęli prowadzenie po bramce Maximiliana Arnolda w 11. minucie, a kilkanaście minut później drugiego gola dołożył Schürrle.

Przez całe spotkanie nieznacznie przeważało VfL, a nasi zawodnicy ocknęli się dopiero pod koniec spotkania, kiedy to bramkę bezpośrednio z rzutu wolnego zdobył Daniel Didavi. Było to pierwsze takie trafienie Die Schwaben od 6 lat!

Na pożegnanie z Bundesligą swoją kolejną bramką dobił nas Andre Schürrle. Wynik 3:1 ostatecznie umiejscowił nas na przedostatnim miejscu w tabeli.

Trzeba jak najszybciej wyciągnąć wniosku z tego nieudanego sezonu i za rok powalczyć o mistrzostwo 2. Ligi.

VfL Wolfsburg 3-1 VfB Stuttgart
1-0 M. Arnold 11'
2-0 A. Schürrle 29'
2-1 D. Didavi 78'
3-1 A. Schürrle 90+2'

VfB Stuttgart: Langerak - Zimmermann (Maxim), Schwaab, Baumgartl, Insua - Rupp, Gentner - Werner (Harnik), Didavi, Kostić - Kravets (Tashchy)