Wielkie zmiany w VfB - co się dzieje i co dalej?
Dodane przez Administrator dnia Maj 16 2016 20:28:43
ZarządPo spadku VfB czekają nas duże zmiany w składzie drużyny, a także na najważniejszych stanowiskach w klubie.

Wczoraj został rozwiązany kontrakt z trenerem pierwszego zespołu, Jürgenem Kramnym. 44-latek powróci do trenowania rezerw VfB, które w tym sezonie zaliczyły spadek do Regionalligi (czwarty poziom rozgrywkowy).

Poza tym rezygnację złożył Bernd Wahler, prezydent klubu.
Rozszerzona zawartość newsa
ZarządPo spadku VfB czekają nas duże zmiany w składzie drużyny, a także na najważniejszych stanowiskach w klubie.

Wczoraj został rozwiązany kontrakt z trenerem pierwszego zespołu, Jürgenem Kramnym. 44-latek powróci do trenowania rezerw VfB, które w tym sezonie zaliczyły spadek do Regionalligi (czwarty poziom rozgrywkowy).

Pojawiają się już liczne doniesienia o kandydatach na nowego trenera VfB. Oto oni:

- Alois Schwartz - szkoleniowiec drugoligowego Sandhausen, które prowadzi od 3 lat, radząc sobie bardzo dobrze. Wcześniej szkoleniowiec RW Erfurt.

- Markus Gisdol - były trener TSG Hoffenheim, od października pozostaje bez klubu. Kiedy został zwolniony, jego drużyna zajmowała przedostatnie miejsce w lidze z 6 punktami po 10 meczach. Po dwóch zmianach menedżerów Hoffenheim bezpiecznie się utrzymało.

- Tayfun Korkut - Od roku bezrobotny były szkoleniowiec Hannoveru. Za jego kadencji H96 spisywało się poniżej oczekiwań, dryfując tuż nad strefą spadkową.

- Frank Schmidt - Żywa legenda drugoligowego FC Heidenheim. Pracuje w tym klubie od 9 lat, w ciągu których wprowadził go z 4. do 2. Ligi. Szkoleniowiec z talentem, ale czy wystarczającymi umiejętnościami jak na VfB?

- Jos Luhukay - Niezwykle doświadczony trener, od ponad roku bez pracy. Trenował takie zespoły jak FC Köln, SC Paderborn, Borussia Mönchengladbach, FC Augsburg i Hertha Berlin. W ciągu swojej kariery aż 3 razy awansował z drugiej do pierwszej Bundesligi.


Poza tym rezygnację złożył Bernd Wahler, prezydent klubu. Wahler sprawował ten urząd od 2013 roku, i to on stał za błędnymi decyzjami, które ostatecznie doprowadziły do spadku do 2. Bundesligi.

Dwójka kandydatów na nowego prezydenta VfB zostanie przedstawiona przez Radę Nadzorczą klubu na Walnym Zgromadzeniu.


Wielu kibiców domaga się także odejścia obecnego dyrektora do spraw sportowych, Robina Dutta, który odpowiada między innymi za liczne nieudane transfery.

Jednak na ten moment wszystko wskazuje na to, że Dutt zostanie w klubie na kolejny sezon. 51-latek już zaczął powoli układać kadrę na nowy sezon. Oto co wiemy:

- Wygasające kontrakty raczej nie zostaną przedłużone. Oznacza to, że Harnik, Niedermeier i Schwaab odejdą z VfB.

- Maxim, Gentner, Langerak, Serey Dié, Großkreutz i Ginczek zostają w Stuttgarcie na 100%. A przynajmniej tak twierdzi Dutt.

- Dni Floriana Kleina w VfB są policzone.

- Dutt: "Piłkarze tacy jak Tytoń, Insua, Heise i Rupp mają obowiązujące kontrakty". Oznacza to, że VfB będzie mogło ich zatrzymać.

- Filip Kostić i Timo Werner prawie na pewno opuszczą VfB. Serbem interesuje się Schalke i Liverpool, a młody Niemiec ma przejść do Borussi Dortmund lub RB Lipsk.

- Pomimo podpisania nowego kontraktu przez Timo Baumgartla pojawia się sporo informacji o jego odejściu z VfB. Jak na razie w tej sprawie Dutt nie wygłosił żadnego komentarza.

- Przypominamy, że Daniel Didavi przenosi się do VfL Wolfsburg za darmo.


Niewątpliwe jest, że nasz klub czekają ogromne zmiany, które właśnie zaczynają mieć miejsce. Jednak zmiany nie zawsze wychodzą na dobre. Jak będzie tym razem?

n24.de